|

Kas dekoratiivkivid sobivad saunakerise taha?

Dekoratiivkivid on tänaseks väga levinud viimistlusmaterjal nii sise- kui ka välistingimustes. See sobib suurepäraselt kõikjale siseruumidesse nii koju, kui ka ühiskondlikesse ruumidesse. Ka majafassaadid ja ajapiirde postid/sambad võtavad enneolematult kauni ilme, kui need dekoratiivkividega katta. Järgnevalt võid lugeda kõige sagedamini esitatud küsimustele vastuseid.

Dekoratiivkivid ja saunakeris!

Jah, see on kõige sagedamini esitatud küsimus. Kahjuks on aga nii, et sellele ühest ja konkreetset vastust ei ole. Dekoratiivkivi paigaldamine sauna ja saunakerise taha on tegelikult üsna levinud, kuid siin juures tuleks arvestada, et kerise taha paigaldades on väikene võimalus pragude tekkeks, eriti juhul, kui saunatajad kuumusega rekordeid teevad. Oleme teadlikud, et mõned kliendid on avastanud mõnel kivil praod, kuid õnneks on need jäänud kerise taha ning otseselt silma ei riiva. Siin kohal juhime tähelepanu, et leili visates ei tohiks vett sattuda otse dekoratiivkividele. See võibki olla põhjus pragude tekkeks. Olgu mainitud veel see, et hoolimata väga sagedasest dekoratiivkivide kasutamisest saunakerise taha, ei ole pragude tekkimine tavapärane. Sauna dekoratiivkive valides pea meeles, et sinna sobivad vaid tsemendibaasil tooted. Kipsibaasil tooteid tuleb niiskete ruumide puhul vältida.

Palermo 2

Dekoratiivkivid köögi seinal

Venezia 1

Suurepärane idee! Saate väga nägusa ja stiilse köögi, kuid siin juures on üks rusikareegel. Dekoratiivkivi ei paigaldata köögitasapinna seina. Ehk siis need seinad, mille vahetus läheduses süüa valmistate ning mille läheduses asub valamu, tuleks dekorativkivi paigaldust pigem vältida, et ära hoida tulevased ebameeldivad puhastuse- ja katlakivi eemaldamise protsessid. Kööki planeerides püüdke leida sein, kuhu te köögimööblit ei paigalda. Kööki sobivad nii tsemendi- kui ka kipsibaasil tooted. Küll aga oleks mõistlik need peale paigaldust katta immutusvahendiga Stone Care. See teeb dekoratiivkivi pinna niiskuskindlamaks ja aitab tulevikus ka hõlpsamalt pindu puhastada.

Maja fassaadid

Oleme saanud kõikidelt klientidelt suurepärast tagasisidet peale maja valmimist. Olgu selleks siis kogu fassaadi katmine või osalistelt kaetud aladega fassaadil, näiteks akende vahelised alad. Dekoratiivkivid püsivad fassaadil nägusad kümneid aastaid, ilma, et seda kuidagimoodi hooldama või renoveerima peaks. See kehtib muidugi juhul, kui kõik paigaldustingimused täidetud on: õigesti valitud liim, korrektne ja tingimustele vastav aluspind (mitte liikuv aluspind ja/või eelnevalt armeeritud EPS) ja sobilikud ilmastikutingimused. Fassaadide puhul soovitame kindlasti dekoratiivkivide paigaldusjärgset immutamist.
Kõige sagedamini küsitud küsimus fassaadile paigaldamise juures on: „Kas peaksime kartma fassaadile valguvat vihmavett ja selle külmumist, eriti juhul, kui dekoratiivkivide vahel on ca 0,5mm laiused vuugid/praod?“ Vastus sellele on ühene ja konkreetne: „Ei pea kartma!“. Nii meie, ligi 20aasta pikkuse kogemuse, kui ka tehase veel pikema praktika jooksul ei ole ette tulnud probleeme, mis oleks ilmastikutingimustega seotult dekoratiivkividele halvasti mõjunud. Välistingimustesse sobivad vaid tsemendivaasil dekoratiivkivid.

Madera 4

Aga kuidas pesuruumidega lood on?

Nepal 1

Nendega on lood väga lihtsad. Paigaldage julgesti, küll aga vaid tsemendibaasil dekoratiivkive. Kipsibaasil tooted tuleb niiskete ruumide puhul paraku välja jätta. Samuti ärge paigaldage kunagi dekoratiivkive pindadele, kuhu peale satub otsene vesi, näiteks duššinurgad ja vanni sein. Miks? Ei, mitte selle tõttu, et need vastu ei peaks, vaid selleks, et vesi jätab pindadele mineraale ehk katlakivi, vahel ka roostepunast, kui vesi rauarikas on. Kuna dekoratiivkivide pind on reeglina ääretult reljeefne, siis oleks pindade puhastamine ja katlakivi eemaldamine sellelt pehmelt öeldes ääretult tülikas.

Vaata tooteid

Similar Posts